Zespół Szkół Publicznych w Rymaniu

 

 
 .: menu


Strona główna

Historia
Nauczyciele
Wydarzenia
Dokumenty
Ogłoszenia
Uczeń
Rodzice
Pedagog
Kalendarz
Samorząd Uczniowski
Biblioteka
Rekrutacja
Galeria
Nasze osiągnięcia
Publikacje nauczycieli
Linki
Przyjaciele szkoły
Programy
Zamówienia publiczne
Projekty Unijne
Projekt edukacyjny

Media

 

 .: Patron

Tadeusz Kościuszko

 

 .: Kontakt

Adres:
ZSP Rymań, ul.Szkolna 2, 78-125 Rymań
tel./fax:
094 35 83 220,
e-mail:
rymangm@interia.pl

 
 .: Projekt edukacyjny

 

PROJEKT EDUKACYJNY W GIMNAZJUM W ROKU SZKOLNYM 2015/2016

Regulamin organizowania i realizowania projektu edukacyjnego

w Gimnazjum w Rymaniu


LISTA ZBIORCZA
PROPOZYCJI TEMATÓW PROJEKTÓW EDUKACYJNYCH
W GIMNAZJUM W RYMANIU
31.10.2016 r.

L.P.

NAZWISKO I IMIĘ NAUCZYCIELA – OPIEKUNA PROJEKTU

 PRZEDMIOT

 TEMAT PROJEKTU EDUKACYJNEGO

1.

Dworek Anna

Biologia
Chemia

 

  1. Ludzie i świat witamin.
  2. Jak zaciekawić chemią i eksperymentem?

2.

Gromek Henryk

Język polski

  1. Niezwykłe osobowości naszej miej-scowości – wywiad z ciekawymi ludźmi.
  2. Gatunki filmowe – historia science fiction.

 

3.

Hawrylak Małgorzata

Język polski

  1. Z frazeologią za pan brat – przygotowanie quizu dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.
  2. Rok szkolny w przysłowiach ludowych – przygotowanie dekoracji ściennej na korytarz szkolny.

 

4.

Justyńska Irena

Język Polski

  1. Kto czyta, żyje wielokrotnie, czyli dlaczego warto czytać – artykuł do „Pulsu Rymania”, „Kotła”.
  2. Przygoda z czytaniem – konkurs czytelniczy.

 

5.

Korytowski Piotr

Wychowanie fizyczne

  1. Przygotowanie i przeprowadzenie mistrzostw gimnazjum w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców.
  2. Czy znacie pochodzącego z Rymania reprezentanta Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie i Londynie?

 

6.

Kuroń Monika

Matematyka

Fizyka

  1. Jak prezentuje się nasze gimnazjum w procentach?
  2. Skąd się bierze energia? Co to jest kaloria? – ustanawiamy rekord szkoły w spalaniu kalorii.

 

7.

Lewandowska Bogumiła

Geografia

 

 

  1. Konkurs geograficzny – „Gdzie to jest?” – lokalizacja obiektów na mapie.
  2. Organizacja turnieju dwójek siatkarskich.

 

 

 

8.

Markowska Anita

Język angielski

  1. Brytyjska rodzina królewska – drzewo genealogiczne z opisami.
  2. Sławne osobistości Wielkiej Brytanii i Stanów Zjednoczonych Ameryki – praca multimedialna.

 

9.

Nasiadka Dorota

Plastyka

  1. Średniowieczna architektura sakralna.
  2. Śladami starożytnych Greków, czyli o kulturze i religii Hellenów.

 

10.

Obolik Mirosław

Muzyka

  1. Muzyka rozrywkowa – style, gatunki, wykonawcy.
  2. Rola muzyki w filmie. Wybitni kompozytorzy muzyki filmowej.

 

11.

Oleksiewicz Beata

Język angielski

  1. Kraje anglojęzyczne – multimedialne podróże.
  2. Londyn I jego zabytki – multimedial-na podróż w czasie i przestrzeni.

 

12.

Oleksiewicz Jarosław

Informatyka/zajęcia techniczne

  1. Historia system Windows – zajęcia komputerowe.
  2. Najważniejsze wynalazki w dziejach ludzkości.

 

13.

Orzechowska Agnieszka

Język angielski

  1. People in the Past-Native Americans – Ludzie przeszłości – rdzenni Amerykanie.
  2. Snow White and seven dwarfs – inscenizacja basin “Królewna Śnieżka” w wersji dwujęzycznej.

 

14.

Piecyk Ireneusz

Historia

  1. Współczesne konflikty zbrojne.
  2. Husaria – najpiękniejsza jazda Europy.

 

15.

Piecyk Krystyna

Geografia

  1. Najciekawsze zakątki Polski.
  2. Nasza gmina Rymań.

 

16.

Tańska – Kubiak Mariola

Język niemiecki

  1. Język niemiecki w pracy sezonowej – podręczny słownik przydatnych zwrotów I słówek.
  2. Gry edukacyjne – przyjemny sposób nauki słownictwa j. niemieckiego.

 

17.

Targosz Elżbieta

Religia

  1. Jan Paweł II i siostra Faustyna Kowalska.
  2. Parafia pw. Św. Szczepana w Rymaniu.

 

18.

Terlecki Stanisław

Matematyka

  1. Piękne liczby w matematyce – prezentacja multimedialna.
  2. Statystyka w szkole.

 

(WERSJA DO POBRANIA)


 

SCENARIUSZE ZAJĘĆ OPRACOWANE W RAMACH PROGRAMU "TRZYMAJ FORMĘ"


Gotowe Projekty:

rok szkolny 2014/2015

  • Chemia - "Gazy w naszym otoczeniu". W projekcie uczestniczyli: Kamil Malinowski IIA, Sandra Franas IIB, Eliza Kucharska IIB, Aleksandra Pawełek IIB, Daria Zielińska IIB Karolina Kałżyńska IIIA. Praca wykonana pod kierunkiem p. Anny Dworek.

*************************************************************************************

rok szkolny 2013/2014

  • Geografia - Prezentacja "Polscy odkrywcy i podróżnicy- Ameryka Południowa,Australia, Antarktyda, Azja"(Open Office Impress ) - Autorzy: Nikola Truchta, Paula Truchta, Paweł Biernat, Marta Biernat
    Praca wykonana pod kierunkiem p. K. Piecyk

  • Chemia - "Jak rozdzielamy mieszaniny" - wykonali uczniowie kl.II B: Maciej Szreder, Szymon Klepuszewski, Tomasz Dybowski, Dawid Żarkiewicz, Urszula Kosior, Jakub Kozioł, Dariusz Pyzia, Krystian Szarejko - praca wykonana pod kierunkiem p. Anny Dworek.

*************************************************************

rok szkolny 2012/2013

  • Informatyka - strona www "Budowa komputera" - autorzy: Karolina Musiał, Monika Piastowicz, Agnieszka Bryda, Weronika Szczygieł. praca wykonana pod kierunkiem p. J. Oleksiewicza

 

  • Chemia - Prezentacja "Jak racjonalnie gospodarować energią w szkole ?" (Power Point) -Wykonawcy: Krzysztof Okoń, Krzysztof Sybidło, Dawid Bosek, Przemysław Rentkowski, Jarosław Bereda, Karol Surkont, Patryk Wyszyński.
    Praca wykonana pod kierunkiem p. A. Dworek

 

  • Matematyka - Prezentacja "Wielcy matematycy" (Open OfficeImpress)
    Projekt wykonały : Kinga Ekiert, Klaudia Prewęcka, Joanna Pyzia, Roksana Pyzia, Wiktoria Radkiewicz, Katarzyna Zielińska. Praca wykonana pod kierunkiem p. S.Terleckiego.

*************************************************************

rok szkolny 2011/2012

  • Matematyka - Prezentacja "Geometria w przyrodzie i architekturze" (Power Point)- autorzy: Arkadiusz Jędrzejewski, Adam Turek, praca wykonana pod kierunkiem p. S. Terleckiego

  • Informatyka - strona www "Bezpieczeństwo komputera" - autorzy: Natalia Golik, Magdalena Dobrzyńska, Cezary Grygiel, Paweł Gintner, Sławomir Filocha, praca wykonana pod kierunkiem p. J. Oleksiewicza

  • Chemia - Prezentacja "Czy boimy się doświadczeń chemicznych " (Power Point) - Zespół projektowy - grupa pierwsza: Michał Łukaszek, Bartosz Moskalik, Jakub Ściegienny, Sebastian Gierasimow, Arkadiusz Ściegienny, Piotr Dąbrowski, Kamil Wojtaszek. Zespół projektowy- grupa druga: Patrycja Ekiert, Jolanta Opar, Katarzyna Filocha, Natalia Mendel, Angelika Pomarańska , Natalia Jóźwiak , praca wykonana pod kierunkiem p. A. Dworek

  • Wychowanie fizyczne - Prezentacja "Mistrzowie Sportu Rodem z Pomorza" , wywiad z panem J.Biedunkiewiczem i mamą P.Wiaderka - autorzy: Marcin Hładuń, Jarosław Kaźmierski, Piotr Czarnas, Hubert Malinowski, praca wykonana pod kierunkiem p.Bogumiły Lewandowskiej.

 

  • Matematyka - Opracowanie " Procenty w życiu codziennym - w domu, banku i kuchni " - autorzy: Szymon Makarewicz, Krystian Siamburski, Dawid Siracki, praca wykonana pod kierunkiem p. S. Terleckiego


 


(C) j.oleksiewicz 06 , design: WebMark